JESTEŚCIE NIEZIEMSCY, więc spełniamy obietnicę!

Witajcie!

Dziś gryzmoli do Was Mira i na początek przypomnę obietnicę złożoną Wam jakiś czas temu:

Kiedy przeskoczymy na akcji Dziennika Bliskości pułap 14 tysięcy złotych – pokażemy kolejne zadanie jakie znalazło swoje miejsce w Dzienniku. Oprócz tego udostępnimy opis z możliwościami modyfikacji zadania, a także oddamy w Wasze ręce związaną z nim specjalną Bliskostworową kartę pracy!

No więc dziś, dziękując Wam za caaaaały dotychczasowy wkład finansowy oraz ogromne pokłady dobrej woli, które uwidaczniają się tym, jak chętnie udostępniacie informację o naszej akcji wśród swoich znajomych i jak dobrze się wypowiadacie na temat Dziennika i jak chętnie bierzecie udział w naszych konkursach – spełniamy obietnicę! Gotowi????

Jestem z zawodu Geografem! Co więcej, na co dzień moja praca jest odrobinę związana z Kartografią, więc fakt, że JAKAŚ MAPA trafi do Dziennika, był raczej z góry przesądzony 🙂

A, że tak się właśnie stało, że zadanie z Mapą jest moim faworytem, to właśnie ONO zostanie dziś UJAWNIONE!

To zadanie ma na celu zachęcić Was do formułowania WSPÓLNYCH MARZEŃ. Zachęcamy do marzenia w sposób wielki! Ogromniasty! Jak gdyby żadne finanse świata nie były potrzebne do spełniania tych marzeń i żadne granice czasu i przestrzeni nie istniały! Zapomnijcie o wszystkich zobowiązaniach i ograniczeniach! Przy tym zadaniu nie ma dla nich miejsca!

Tu jest wyłącznie miejsce na otwarte umysły, najbujniejsze fantazje, nieograniczone popisy wyobraźni i… małą lekcję geografii!

No właśnie. Bo to, że rozmawiacie o swoich marzeniach, dzielicie się ze sobą swoimi pomysłami, dajecie się ponieść swoim pragnieniom, to nie jedyna część tej zabawy! Choć oczywiście bardzo istotna! To właśnie ona powoduje, że Wasze relacje się zacieśniają. Znajdujecie w sobie nawzajem dobrą przestrzeń wzajemnego zaufania. Punkt wyjścia do dobrej rozmowy. Przestrzeń do otworzenia przed drugą osobą swojego serducha. Swojego umysłu. Nie ma tu miejsca na wyśmiewanie czyichś pomysłów i ograniczanie ich – dozwolony jest wyłącznie szacunek i pozytywny śmiech!

No i ta lekcja geografii. Taka kreatywna! Przypominamy sobie miejsca, które kiedyś z jakiegoś powodu wpadły nam w oko. Być może żyje tam jakieś fantastyczne zwierzę – może bohater Waszej ulubionej bajki? A może czytaliście opowieści o dzieciach z innych rejonów świata i zamarzyliście się z nimi zaprzyjaźnić? A może mama lub tata często gdzieś jeżdżą w podróż służbową i marzycie aby się tak kiedyś RAZEM wybrać. Odświeżamy sobie pamięć o takich właśnie miejscach. I zaznaczamy je na mapie.

A jeśli one nie istnieją, tooooo… losujemy z zamkniętymi oczami jakiś punkt na mapie, a potem sprawdzamy dokładnie co się tam znajduje i co ciekawego można w tym miejscu zobaczyć! I planujemy te podróże! Małe i duże! Przygotowujemy się do nich! Googlamy, sięgamy po atlasy geograficzne. Książkowe albumy z cudami świata. Filmy dokumentalne! Odkrywamy, odkrywamy odkrywamy!

Pomyślcie też jakimi środkami lokomocji chcielibyście się tam dostać!

Możecie Wasze podróże na mapie oznaczyć różnymi kolorami – nadać konkretnym lokalizacjom szczególny priorytet! Możecie do oznaczania użyć kredek, pisaków, naklejek! Możecie umieścić na mapie różne znaki (sygnatury) i stworzyć dla nich legendę! Możecie też słownie opisać te miejsca na mapie! A może podejmiecie się próby obliczenia SKALI tej mapy? To dopiero lekcja kartografii! Nie zapomnijcie dodać strzałki północy!

Możecie w swej zabawie sięgnąć znacznie dalej i zaplanować BARDZO KONKRETNĄ wyprawę! Może będą to pobliskie góry? Może sięgniecie dodatkowo po mapę turystyczną? Lub topograficzną?

Ta lekcja naprawdę nie ma końca i od was zależy gdzie dalej popłyniecie! Możecie wracać do niej w nieskończoność i dokładać kolejne miejsca w miarę jak Wasze Dzieci będą rosły! Po latach możecie w konkretny sposób oznaczyć miejsca, które faktycznie odwiedziliście! A kto wie? Może podobna mapa trafi na Wasze ściany w wielkim formacie?

Bawcie się. Poświęćcie sobie ten czas. I pamiętajcie: NIE MA GRANIC!

Życzymy Wam formułowania wspaniałych MARZEŃ, genialnych rozmów na ich temat i oczywiście: SPEŁNIENIA ich wszystkich!

Bądźcie BLISKO!

 

 

 

ps. Zanim jednak Dziennik trafi w Wasze ręce i będziecie mogli nanosić swoje marzenia na książkową mapę, możecie zabawę rozpocząć już dziś – od małej modyfikacji, którą przygotowałyśmy w formie Bliskostworowej karty pracy!

POBIERAJCIE TU!

Drukujcie i bawcie się dobrze!