NASZE ULUBIONE ZADANIA Z DZIENNIKA, cz.2

Witajcie kochani!

Dziś kontynuujemy nasz cykl, w którym chcemy przybliżyć Wam zadania z książki oraz pokazać, że można je interpretować po swojemu 🙂

Tutaj mogliście przeczytać o ulubionym zadaniu Miry, a tym razem pokazujemy wybór Kingi:

Podczas spaceru, wybierzcie drzewo, które Wam się spodoba. Przyjrzyjcie się mu dokładnie, sprawdźcie, jak wygląda z każdej strony. Zastanówcie się, co w nim jest wyjątkowego? Ma nietypowy kolor kory, a może ciekawy kształt gałęzi? Jakie ma liście? Jak jest wysokie? Jaki ma obwód pnia?

Spróbujcie go zmierzyć! Jak?

Przyda się Wam do tego sznurek: utnijcie dokładnie taką długość, jaka starcza na jednokrotne jego obwiązanie. Teraz połóżcie go na ziemi i policzcie, ile to jest długości Waszej stopy? (dziecka i rodzica) a ile to jest długości ściśniętych piąstek? Możecie również przyłożyć miarę i sprawdzić wymiar w centymetrach.

A czy trzymając się za dłonie,możecie objąć pień?

Przyłóżcie do kory kartkę i kredką zróbcie frotaż, by zachować na pamiątkę jej fakturę.

Przytulcie się do drzewa. Posłuchajcie, czy wydaje jakiś dźwięk. Czy dostrzegacie jakieś zwierzęta, które zamieszkują drzewo? Może są to jakieś owady, a może ptaki mają na nim swoje gniazdo albo wiewiórki dziuplę? Przy pomocy lupy poobserwujcie z bliska, jak wygląda.

Narysujcie jego podobiznę. Zróbcie mu zdjęcie. Sobie z nim.

Nadajcie mu imię. Możecie obwiązać go kokardką z karteczką, na której umieścicie wymyśloną dla niego nazwę. Co ona oznacza?

Wymyślcie historię, w której będzie głównym bohaterem.

Kto w nim mieszka? Komu pomogło? Jak wyrosło? Niech Wasza opowieść się snuje…Zapiszcie ją 🙂

Możecie się chować za drzewem, gonić wokół niego.

Wykonajcie drzewo genealogiczne Waszej rodziny. Pień wytnijcie z papieru, a koronę wykonajcie z odbitych odcisków dłoni. Potem przyklejcie fotografie przedstawiające członków rodziny, podpiszcie.

Jakie jeszcze pomysły na rozwinięcie tego zadania przychodzą Wam do głowy?

Pamiętajcie, że książkę możecie zamówić TUTAJ do 21 maja!