NASZE ULUBIONE ZADANIA Z DZIENNIKA, cz.2

Maj 3rd, 2017

Witajcie kochani!

Dziś kontynuujemy nasz cykl, w którym chcemy przybliżyć Wam zadania z książki oraz pokazać, że można je interpretować po swojemu 🙂

Tutaj mogliście przeczytać o ulubionym zadaniu Miry, a tym razem pokazujemy wybór Kingi:

Podczas spaceru, wybierzcie drzewo, które Wam się spodoba. Przyjrzyjcie się mu dokładnie, sprawdźcie, jak wygląda z każdej strony. Zastanówcie się, co w nim jest wyjątkowego? Ma nietypowy kolor kory, a może ciekawy kształt gałęzi? Jakie ma liście? Jak jest wysokie? Jaki ma obwód pnia?

Spróbujcie go zmierzyć! Jak?

Przyda się Wam do tego sznurek: utnijcie dokładnie taką długość, jaka starcza na jednokrotne jego obwiązanie. Teraz połóżcie go na ziemi i policzcie, ile to jest długości Waszej stopy? (dziecka i rodzica) a ile to jest długości ściśniętych piąstek? Możecie również przyłożyć miarę i sprawdzić wymiar w centymetrach.

A czy trzymając się za dłonie,możecie objąć pień?

Przyłóżcie do kory kartkę i kredką zróbcie frotaż, by zachować na pamiątkę jej fakturę.

Przytulcie się do drzewa. Posłuchajcie, czy wydaje jakiś dźwięk. Czy dostrzegacie jakieś zwierzęta, które zamieszkują drzewo? Może są to jakieś owady, a może ptaki mają na nim swoje gniazdo albo wiewiórki dziuplę? Przy pomocy lupy poobserwujcie z bliska, jak wygląda.

Narysujcie jego podobiznę. Zróbcie mu zdjęcie. Sobie z nim.

Nadajcie mu imię. Możecie obwiązać go kokardką z karteczką, na której umieścicie wymyśloną dla niego nazwę. Co ona oznacza?

Wymyślcie historię, w której będzie głównym bohaterem.

Kto w nim mieszka? Komu pomogło? Jak wyrosło? Niech Wasza opowieść się snuje…Zapiszcie ją 🙂

Możecie się chować za drzewem, gonić wokół niego.

Wykonajcie drzewo genealogiczne Waszej rodziny. Pień wytnijcie z papieru, a koronę wykonajcie z odbitych odcisków dłoni. Potem przyklejcie fotografie przedstawiające członków rodziny, podpiszcie.

Jakie jeszcze pomysły na rozwinięcie tego zadania przychodzą Wam do głowy?

Pamiętajcie, że książkę możecie zamówić TUTAJ do 21 maja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *