5 sposobów na jedną kartę pracy + plik do druku

Witajcie fani Blisko(S)worów!

Dziś mamy dla Was kartę pracy do druku (znajdziecie ją na dole artykułu) oraz 5 pomysłów na to, jak możecie się z nią bawić. Z naszymi propozycjami poradzą sobie już półtoraroczniaki, a jeśli znajdzie się jakiś młodszy artysta, to koniecznie dajcie nam znać!

To co, zaczynamy?

Sposób 1: pomponiki (można je dostać w sklepach papierniczych, a także bywają w marketach)

Na karcie, przykleiłam małe kawałki taśmy dwustronnej, a córa przyklejała pomponiki w kółeczkach. Wiele frajdy sprawiła jej zabawa kolorowymi pomponikami, a dzięki manipulowaniu nimi, jej małe paluszki miały okazję się rozruszać 🙂

Sposób 2: kółeczka

Z kolorowych papierów wycięłam dziurkaczami małe kółeczka i naklejałyśmy je przy pomocy kleju. Spokojnie można je zastąpić gotowymi naklejkami (np. takimi: http://www.familyportraits.pl/pl/family-portraits/536- kolorowe-naklejki- stars.html).

Bardzo spodobał nam się efekt końcowy!

Sposób 3: farby

My wykorzystałyśmy gąbeczki do malowania i tempery w butelkach, które mogę dozować. Jeśli nie macie gąbeczek, wykorzystajcie… spinacze do bielizny. Tak, dobrze czytacie! Wystarczy chwycić nimi kawałek gąbki (nikt nie zauważy, jeśli utniecie kawałek z tej do mycia naczyń ;-), pomponika albo wacika kosmetycznego i gotowe 🙂

Sposób 4: plastelina

I tutaj nie lada wyzwanie dla małej motoryki! Nieźle się trzeba namęczyć, żeby wyrobić plastelinę, poodrywać, wykonać kuleczki, a potem w odpowiednich miejscach je spłaszczyć…Ale wierzcie mi, warto!

Sposób 5: stemple

Świetnie sprawdzą się takie okrągłe, ze względu na powierzchnię do wypełnienia. Jeśli takich nie posiadacie, to pozostaje stary jak świat sposób z wykonaniem stempelka z ziemniaka 😉 Dla dzieci to ćwiczenia z cierpliwości i dokładności.

Mamy nadzieję, że wykorzystacie któryś ze sposobów, by wspólnie spędzić czas. Jeśli macie inne pomysły na zagospodarowanie naszej karty pracy, to podzielcie się nim z nami, a my pokażemy na naszej stronie na fb.

Tymczasem przekazujemy w Wasze drukarki kartę (POBIERZ)  i życzymy dobrej zabawy! /K.

 

One Reply to “5 sposobów na jedną kartę pracy + plik do druku”

  1. Aaaaa czad! Tyle mozliwosci!!! Lece do sklepu po pplasteline :))

Dodaj komentarz